«BISCOTTI chef кондитер 2015»: тому що кондитерське мистецтво заслуговує на визнання


03.11.2015

Ім’я кращого кондитера України вже відоме, фартушки та кухонне приладдя – складено, а учасники «BISCOTTI chef кондитер 2015» роз’їхалися хто куди, щоб далі займатися улюбленою справою. Тож саме час озирнутися назад та належно оцінити значення Першого кондитерського чемпіонату – як для майстрів, які брали в ньому участь, так і для гостей, що спостерігали за їх роботою.

Кондитерська компанія BISCOTTI стала ініціатором такого заходу недарма – адже тут дійсно знаються на солодощах і справді розуміють, як нелегко їх створювати. Тому організатори Чемпіонату вирішили познайомити з цим мистецтвом всіх гостей Національного Свята Шоколаду. І формат змагання для цього підійшов якнайкраще. Відвідувачі на великому екрані могли бачити все, над чим працюють кондитери у своїх боксах. А подивитися було на що: ось Тетяна Бойко вирізає тонкі кружальця із шоколаду та ліпить з них троянду. В іншому боксі Олександр Бражевський заливає шоколад у форми для цукеркерок. А Дмитро Дударенко лаштує на постамент велике шоколадне колесо. Дивитися на таке можна так само довго, як на вогонь чи воду! І гості «BISCOTTI chef кондитер 2015» щиро раділи такій нагоді.

«Подивіться, скільки людей, скільки вболівають, скільки аплодують – із захватом говорить Марія Шрамко, визнаний ісландський кондитер родом з України. - Учасники такі, зараз чотири людини працюють в боксах високого рівня, як у них очі горять! Це говорить про те, що результати в нас будуть і на міжнародних конкурсах». Суддя Чемпіонату додає, що пора змінювати систему навчання кондитерів і якнайширше популяризувати це мистецтво: «Кондитер у Європі - це флорист, художник, дизайнер, скульптор. Це дуже шанована спеціальність і дуже добре оплачувана. Нам теж треба йти цим шляхом. Думаю, що такий захід як «BISCOTTI chef кондитер 2015» може щось змінити, зробити так, щоб роботу кондитера дійсно цінували».

Аби ще більше інтегрувати відвідувачів свята у світ солодких шедеврів, організатори проводили конкурси та вікторини, дегустації і розіграші призів. І людям дійсно сподобалося вивчати кондитерську справу разом! Наприклад, чарівна дівчина, що виграла тістечко «Оsmos» від DGF International Culinary School, змогла описати його смак майже професійними термінами! Завдання «BISCOTTI chef кондитер 2015» – зробити все для того, щоб так міг кожен, бо таке розуміння дозволить підняти престиж професії кондитера на вищий рівень. Зокрема і для цього в журі запросили суддів міжнародного класу, а сам Чемпіонат провели у кращих традиціях аналогічних європейських змагань.

«Фактично цей чемпіонат зроблений десь під копірку тих умов, в які ставлять учасників на міжнародних чемпіонатах у Франції – говорить кращий шоколатьє України та суддя «BISCOTTI chef кондитер» Валентин Штефаньо. - Ті критерії, за якими оцінюються учасники, максимально високі. Тобто, оцінюється буквально кожен момент того чи іншого виробу – процесу роботи, чистоти, гігієни, критеріїв дуже багато. В Україні, можна сказати, схожого Чемпіонату ще не було». Валентин, який мріяв про схожий конкурс вже сім років, сподівається, що перше українське змагання кондитерів згодом стане відбірковим етапом для учасників, які представлятимуть Україну на престижному конкурсі Mondial des arts sucres, що проходить в Парижі.

Чи готові наші майстри до таких змагань? І судді, і гості впевнені: так! Перший всеукраїнський чемпіонат кондитерів показав, що талановитих і творчих представників цієї професії у нас вистачає. У багатьох багаторічний досвід роботи. Дехто, як наприклад Ігор Заріцький, вже виступав на легендарному Мундіалі в Парижі у складі української команди, яка тоді посіла третє місце. Ще хтось відкриває власні кондитерські, проводить майстер-класи, вчиться сам та навчає інших. Та ці імена донедавна були відомі лише у вузькому колі спеціалістів. Зате тепер, завдяки «BISCOTTI chef кондитер 2015», про них знають сотні, якщо не тисячі людей. І це не тільки популярність та визнання для тих, хто працює в кондитерській галузі – це стимул для професійного вдосконалення.

Справді, виступ на Чемпіонаті для багатьох учасників став нагодою випробувати себе в екстремальних умовах, зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, отримати новий досвід. Та й не лише для них - наприклад, Валерій Созановський вперше спробував себе в ролі судді. І лишився задоволеним. Він переконаний, що в «BISCOTTI chef кондитер» велике майбутнє: «Зараз кондитерське мистецтво – це супер-тренд. Всі ходять на майстер-класи, всі намагаються щось робити, всім це цікаво. Тому такі Чемпіонати мали рано чи пізно з’явитися. Вони не тільки підвищать рівень наших кондитерів, але й люди стануть більш збагачені культурою споживання десертів. Це для них також великий поштовх, і це плюс для кулінарії, щоб вона розвивалася».

А Патрік Казула, Голова суддівської комісії, зазначає: нашим майстрам ще є чому повчитися аби завоювати міжнародну популярність. «Майстерність кондитерів підвищилась відтоді, як я був тут кілька років тому. Але все таки рівень світового чемпіонату Mondial des arts sucres є дуже високим, і тому ще треба працювати. Та я сподіваюся, що це гарний дебют, гарний початок. Шість років тому українська команда вже зайняла третє місце у світовому чемпіонаті і піднялася на подіум – тож далі тільки вище».

У перемогу вірить і Олександр Бражевський, досвідчений кондитер та викладач DGF International Culinary School. Саме йому наступного року доведеться представляти Україну на конкурсі в Парижі. Тож Чемпіонат став для майстра своєрідною репетицією, а сам Олександр запевнив, що врахує допущені тут помилки, аби у Франції зробити все досконало.

Вдосконалюватися будуть не тільки учасники, а й організатори. «BISCOTTI chef кондитер» - це старт для проведення наступних Чемпіонатів на ще вищому рівні. Перший крок у цьому напрямі зроблено, механізм запущено, місію – таки виконано. Адже тепер українські кондитери знають, що їх робота потрібна та цікава широкому загалу. А люди розуміють, що означає бути Кондитером з великої літери. Отже, і десерти, створені справжніми майстрами, обов’язково знайдуть відгук серед широкого кола шанувальників.