Комісар Еммануель Амон


16.10.2015

З турботою про справедливість і об’єктивність, організаційний комітет Національного чемпіонату України “BISCOTTI chef кондитер 2015” зібрав най видатних кондитерів сучасності в суддівському комітеті конкурсу. Серед них і знаменитий французький шоколатьє, Еммануель Амон.

- Еммануель, розкажіть нам трохи про себе. Як трапилось, що ви зв’язали своє життя з кондитерським мистецтвом?

Мої батьки стверджують, що вперше я заявив про своє бажання стати кондитером, коли мені було 8 років. А особисто я пам’ятаю, що у 12 я на власні накопиченні гроші купив набір форм для пирогів, мілкий інвентар і досить успішно практикував випічку на нашій домашній кухні. Звісно, професійно я почав навчатись кондитерському мистецтво лише у 16. Але я, насправді, завжди мріяв бути кондитером і, власне, ось уже як 30 років, все ще маю велику пристрасть до цього цікавого творчого ремесла.

- Ми знаємо, що ваші авторські кондитерські вироби (як десерти так і скульптури) зовсім не подібні на традиційні розробки французьких шефів. У вас дуже оригінальні ідеї, форми, динаміка. Як ви відкрили для себе цей напрям, і що для вас джерело натхнення?

Мені досить часто це говорять. Але самого себе оцінити складно, все-таки, нехай краще мої роботи критикують інші. Тут скоріше про моє відношення – я бачу кондитерське мистецтво дуже креативним, це щось живе, нагальне, я створюю архітектуру форм і комбінацію кольорів так, як я їх відчуваю. Можливо це своєрідне вроджене почуття смаку.

Я ніколи не видавлюю з себе ідеї, не спішу: я намагаюся уважно вивчити тренди і тенденції, зрозуміти реакцію людей, чи подобаються їм такі вироби. Так, я люблю робити те, що подобається аудиторії.

І точно знаю, що дуже сильно на мене впливають подорожі. А що стосується ідеологів і натхненників, знаєте, я прийшов з тої епохи, де серед кондитерів не було так багато світових знаменитостей (на відміну від того, що ми маємо сьогодні), та й не існувало цих засобів комунікації. Але можу точно сказати, що мені дуже часто подобаються роботи кондитерів, які творять зовсім в іншому стилі, ніж я.

- Ваша кондитерська школа: все ж класика чи виклик традиції?

Я проходив своє стажування з кондитерського мистецтва у своєму рідному місті в далекому 1985 році в кондитерській Dethieu a Brest. Це була дуже популярна кондитерська, заснована на початку минулого століття. Я говорю в минулому, оскільки вона не існує вже близько 20 років. Але це був шикарний дім, де реалізовувалась класика французького кондитерського мистецтва.

- Ви вже провели безліч майстер-класів в Україні, чим ви займаєтесь у Києві сьогодні? І що вас приваблює в Україні?

Це складно пояснити, але в Україні, особливо у Києві, я завжди нібито в стані закоханості. Я люблю це місто, велике, але при цьому з відсутністю набридливості мегаполісу, мені подобаються люди, прості і завжди дуже гостинні. Київ став моїм притулком. Я проводжу море часу, подорожуючи по всьому світі з майстер-класами і консультаціями, і я дуже люблю повертатися в Київ, щоб відпочити, зануритися в приємний спокій.

- Емануель, яким ви бачите кондитерське життя Києва і наскільки, на ваш погляд, йому далеко до французького?

Один з моментів, що найбільше вразив мене у Києві – це кількість людей, які відчувають слабкість до західноєвропейської «patisserie». Я був дуже здивований кількістю кондитерських. І протягом останнього року вона лише збільшилась. Я дуже часто ходжу до кондитерських, тому що я знайомий з багатьма українськими майстрами, і, повірте мені, деякі заклади зовсім не відрізняються від паризьких. Я глибоко переконаний, що буквально через декілька років в Україні усі бутіки будуть пропонувати вироби вищого класу.

- 17-18 жовтня ви виступите комісаром на першому Чемпіонаті України з кондитерського мистецтва. Вам вже доводилося виступати в якості судді на подібних чемпіонатах?

Так, безумовно, в різних країнах. Для мене є вкрай важливим бачити розвиток нового покоління кондитерів. І до речі, я часто зустрічаю шалено талановиту молодь, хлопці й дівчата, які вміють набагато більше, ніж вміли ми в їхньому віці. Це дуже надихає!

- В чому, по-вашому, полягає успіх кондитера на професійній першості. Які ваші головні критерії оцінки учасників?

Це видається дивним, але у багатьох професійних конкурсах, які проходять у різних країнах світу я дуже часто зустрічаю однакові теми робіт, або навіть одні й ті ж десерти. Тому особисто я вважаю, що все-таки дуже важливо вирізнятися з натовпу, намагатися не просто відпрацювати програму, а й винайти щось своє. Крім цього необхідно навчитися працювати швидко не на шкоду якості, старатись не нервувати. І в результаті – переможе найсильніший!

- Еммануель, ваші побажання конкурсантам Чемпіонату?

Покажіть всьому світові, що українці готові стати нацією, яка очолить міжнародний кондитерський Олімп!

- Дякую, не сумніваємось – наші хлопці й дівчата постараються на славу! У ваших планах є нові серії майстер-класів для DGF International Culinary School? Нашій аудиторії є на що розраховувати найближчим часом?!

В цьому році, моя робота більше зосереджена на країнах азіатського регіону, але так чи інакше, ми обов’язково організуємо захід в Києві тому, що тут завжди є цінителі! Ми плануємо, що майстер-клас пройде в кінці нинішнього чи на початку наступного року.

- Еммануель, дуже дякую за ваші відповіді! До зустрічі на Чемпіонаті і майстер-класі в DGF International Culinary School!