Національний Чемпіонат з Кондитерського Мистецтва - враження очевидців


05.11.2015

Тим, кому вдалося побувати на цьогорічному Національному Святі Шоколаду, справді пощастило. Адже не кожного року випадає нагода побачити шеф-кондитерів за роботою та ще й стати свідком народження нового Чемпіона – Кращого Кондитера України. Щоб передати особливу атмосферу цієї події, ми зібрали свіженькі враження гостей, учасників та суддів Всеукраїнського конкурсу «BISCOTTI chef кондитер 2015». Читайте, насолоджуйтеся та відкривайте для себе нові таланти кондитерського світу.

Судді – ті, кому довелося скуштувати найбільше солодких шедеврів

Для Валентина Штафаньо, члена суддівської комісії і кращого шоколатьє України, головним критерієм оцінювання роботи учасників, як не дивно була… помилка: «Помилка - це, передусім, результат. Бо якщо ми її знаємо – ми знаємо, над чим працювати. Тому кожен конкурс є новим приводом до того, щоб виявити свої слабкі сторони, працювати над ними і просуватися далі. І заради цього варто брати участь у таких заходах».

Колега Валентина, що теж долучилася до оцінювання роботи учасників, спеціально приїхала на Чемпіонат з Ісландії. У цій країні Марія Шрамко – знаний кондитер, її навіть запросили до Національної збірної для виступу на кулінарній Олімпіаді в Німеччині у 2016 році (так-так, виявляється і таке є!). Пані Марія із задоволенням розповіла нам про свою місію в складі Ісландської команди: «Моє завдання на Олімпіаді - це скульптура для центру стола. Повари, кондитери готують повністю все холодне, закуски, десерти, рибне. Цукерки і десерти я допомагаю прикрашати. Я враховую розміри, форми і колір тарілок. І під те, що кухарі готують, я створюю свою скульптуру. Вона може бути із цукрових квіток, або карамельна, дуже складна композиція, в одному стилі зі всім, що приготує наша команда».

Ну а Патрік Казула, Голова суддівської комісії та наставник українських кондитерів, завітав на «BISCOTTI chef кондитер 2015» аж з Франції. Він знає багатьох учасників цього змагання, деяких навіть готував до участі у міжнародному конкурсі Mondial des arts sucres в Парижі у 2010 році. Відтоді, на думку Патріка, наші шеф-кондитери виросли на кілька голів. Та навіть старі знайомства не пом’якшили суворості цього судді. «Факторів для перемоги учасника є кілька – строго коментує маестро. - По-перше, це має бути людина зібрана, організована. По-друге – дуже гарно, чисто працювати з точки зору гігієни. По-третє – має бути робота інноваційна, щось вони мають вигадувати, видумувати, творити».

Погляд з-за лаштунків: Організатори та партнери Чемпіонату

Кондитерська компанія BISCOTTI зібрала на змаганнях всіх, хто має стосунок до солодкого світу десертів. Тут були і представники глянцевого видання про вишукану кухню «Saveurs», фанатів у якого дуже багато. Цілу команду кондитерів та свого учасника на Чемпіонат привезли резиденти DGF International Culinary School. Співзасновник DGF Східна Європа Заза Кассашвілі не лише презентував вишукане тістечко «Osmos» та подарував призи його дегустаторам, а й активно вболівав за учасників. «Ми, коли дізналися про ініціативу BISCOTTI, одразу вирішили приєднатися і допомогти організаційними, технічними моментами, всім, що служить підвищенню іміджу кондитера, – розповідає Заза Кассашвілі. - Ми хотіли показати, що в цій професії працюють справжні майстри, що це люди творчі. Десерт – це перформанс, це фотографія, культура дегустації, це треба поважати і цінувати! Тому – браво BISCOTTI, браво Львів, браво Свято Шоколаду!»

Лишається додати – «Біс!» Віримо, що «BISCOTTI chef кондитер 2015» - це тільки початок і попереду нові Чемпіонати. Впевнений в цьому і директор компанії «ДікАрт» Андрій Сидор: «Може пафосно звучить, але я думаю, що ми зараз творимо нову кондитерську історію України. І те, що ми дізнаємося найкращого кондитера України - це справжній прорив. У нас в журі чемпіони світу і мега-відомі кондитери - і це дуже добре як для пересічних людей, які просто люблять шоколад, так для професіоналів. Добре, що фестиваль отримує такі барви та служить для того, аби піднімати кондитерську справу в Україні на новий рівень».

Про враження головних зірок свята – шеф-кондитерів та їхніх шанувальників – читайте у наступній статті. Далі буде…