Переможець Національного Чемпіонату з Кондитерського Мистецтва Ігор Заріцький: «Я хочу, щоби цей Кубок потримав кожен!»


03.11.2015

Нарешті ми маємо свого, офіційного, кращого кондитера країни. Ця без перебільшення історична подія, відбулася завдяки чемпіонату «BISCOTTI chef кондитер 2015», що пройшов 16-18 жовтня в рамках Національного Свята Шоколаду. Ініціаторам та організаторам свята вдалося зібрати професіоналів такого рівня, що змагання перетворилося на справді міжнародну подію.

Французького шику їй додавали спеціальні гості – суддівську комісію очолив Патрік Казула, маестро, відомий далеко за межами своєї батьківщини. А комісаром став його співвітчизник - шоколатьє Еммануель Амон. Крім них роботи учасників оцінювала і Марія Шрамко, українка, що працює в Ісландії та буде представляти цю країну на Олімпійських кулінарних іграх. До складу журі увійшов і кращий шоколатьє України Валентин Штефаньо. Ну а титул «Суддя народних симпатій» отримав Валерій Созановський, ресторатор і бренд-шеф кондитерської The Cake у Києві. Ще двоє комісарів, які допомагали суддям – чарівні музи Світлана Смерічка та Настя Фесун.

Ну а тепер про головне – про учасників! Вісім кондитерів з усієї країни у спеціальних боксах на сцені в режимі реального часу демонстрували все, на що вони здатні. Про те, що вони творили і витворяли у своїх боксах, працюючи з 5-ї ранку, під спалахами фотокамер і пильними поглядами суддів, можна розповідати дуже довго. Та нас особливо вразив позитив і хороший настрій, з яким працювали учасники. Максим Гуменюк, кондитер кондитерської-пекарні «Волконський-Кейзер» підтверджує – конкурентам справді вдалось стати друзями: «Все було дуже дружньо, немов ми знайомі багато-багато років. Складалося враження, що ми працюємо над якимось спільним проектом, просто в кожного є якесь своє завдання. Всі дуже позитивні, розуміють один одного, допомагають».

Особливу атмосферу, що перетворила запеклу боротьбу на дружній поєдинок, відзначили й інші учасники - Дмитро Дударенко, шеф-кондитер ресторану PODKOVA, Олександр Бражевстький, викладач та бренд-шеф DGF International Culinary School, що представлятиме Україну на Міжнародному конкурсі кондитерів у Франції, Інеса Біназон, шеф-кондитер кондитерської власного імені у Києві. А Володимир Прищепа навіть після пекельної роботи у боксі не втомлювався фотографувати головні атракції Національного Свята Шоколаду.

Другий день змагань був особливим і для Еліни Бойко. Шеф-кондитер харківського ресторану beer hall «Пробка» 18 жовтня відзначала свій День народження. Учасницю привітали і судді, і вболівальники, ну а вона натомість подарувала всім гостям неймовірну скульптуру – шоколадний млин з мальвами. Не менше нас вразила і філософія, закладена у цукерках майстрині. «Цукерки в мене називались Хронос, на честь бога часу – одна поверхня у мене плоска, блискуча, рівна – це теперішнє. Друга поверхня в цукерках зістарена, ніби поржавіла, це минуле. І природно, щось фантастичне, це майбутнє, всередині, в самій начинці» - говорить Еліна.

І таким глибоким змістом свої роботи наповнював кожен шеф-кондитер. Всі вони мали презентувати три десерти, об’єднані спільною темою. Це – авторські шоколадні цукерки, торт антреме з начинкою праліне і фруктовою композицією та шоколадна скульптура висотою до 1 метра. В останній прочитати задум автора було, мабуть, найлегше. Володимир Прищепа створив шоколадний байк, бо недавно їздив на велосипеді в Туреччину. Олександр Бражевський покреативив на близьку йому тему какао-бобів. А вразила всіх Тетяна Собко – її робота «Механізми» з черепом і трояндами справила незабутнє враження. До речі, нам по секрету Тетяна зізналась, що тепер використання черепа в шоколадних композиціях буде її авторським почерком.

Ну а на десерт ми, звісно ж, залишили переможця. Ігор Заріцький, завдяки неординарній зачісці та впевненій роботі у своєму боксі, спочатку здобув перемогу на фронті вболівальників: практично всі дівчата були за нього. Ну а потім – отримав і Кубок Кращого кондитера України! Переможець відзначив, що попри великий досвід, боротися із сильними учасниками було нелегко: «Дійсно було важко і дійсно було так, як на європейському рівні. Або навіть ще важче, ніж було в мене у Парижі або в Стамбулі. Драйв був, відчувалася ця енергетика і був цей запал». Що ж, ентузіазм та досвід зробили свою справу, тож Ігор Заріцький цілком заслужено здобув почесний титул. Ну а приємним бонусом до визнання став грошовий приз розміром 1 500 євро від Компанії BISCOTTI, які маестро зможе витратити для свого вдосконалення і на своє задоволення.

Фанфари, оплески, конфеті і така солодка перемога - «BISCOTTI chef кондитер 2015» нарешті знайшов нового героя для української кондитерської історії. А це означає, що попереду в нас нові солодкі відкриття, нові шоколадні шедеври і нові досягнення на кращих кондитерських чемпіонатах світу!