Самокритика – шлях до ідеалу або чому шеф-кондитери такі перфекціоністи


06.11.2015

Ті, кому довелося піднімати престиж професії кондитера і нести прекрасне в люди, стали справжніми зірками Чемпіонату! Вісім учасників з усієї країни невтомно працювали над вишуканими десертами. Їх скульптури відвідувачі Свята Шоколаду не втомлювалися фотографувати, розглядати, коментувати. Як, зрештою, і роботу учасників Чемпіонату у боксах. За Дмитра Дударенка, який створював постамент для шоколадного соняшника, вболівав весь зал. Кондитер висловив вдячність всім, хто тримав за нього кулаки і зізнався, що до останнього сподівався почути своє ім’я у фіналі, попри помилки.

Ох вже ці кондитери! Скажемо чесно, таких самокритичних людей зустрінеш не в кожній професії. Ось і Олександр Бражевський, автор стильної шоколадної композиції із какао-бобами, каже, що не все зробив досконало: «Напевно що я не зможу виграти, трошки в мене були такі помилки невеличкі. Бачу, що хлопці є, які трохи краще справились з роботою, але я думаю, що все може бути».

Максим Гуменюк теж дуже скромний: «Участь у конкурсі дала мені змогу зрозуміти свої слабкі сторони і над чим мені потрібно працювати далі. Я все нотую, все міркую, і знаю, що далі буде дуже-дуже багато праці, бо треба розвиватися. Я вже собі там наперед багато запланував усього. Буду сподіватися, що все вдасться!»

Володимир Прищепа, який півроку лікувався від травми, отриманої у велопоході в Туреччину, мав зовсім мало часу на підготовку до змагання. Кондитер вважає, що це далося взнаки: «Я дуже довго не глазурував торти і не робив цукерки – і сьогодні зробив їх не на відмінно. Я бачу брак в цукерках, якого раніше у мене не було. Тобто, це навички - вміння ніби лишається, але навик треба відновлювати, треба просто пересилювати себе, робити те що не виходить, робити, робити, робити…»

Що й говорити, коли навіть Кращий кондитер країни, Ігор Заріцький зізнався, що «трохи незадоволений собою».

Зате атмосфера Чемпіонату влаштувала всіх конкурсантів! Мабуть, з ароматом шоколаду залом поширювалися ендорфіни, а з ними – і посмішки, і хороший настрій, і щастя. Починаєш розуміти, чому в деяких учасників справжня залежність від таких конкурсів. «Ці змагання вони вже по суті, як наркотик – ділиться враженнями переможець «BISCOTTI chef кондитер 2015» Ігор Заріцький. - От виступив десь раз - і воно вже в душі, і хочеться цього драйву. Нехай воно і важко, нехай воно стресово, нехай все дуже бурхливе, інтенсивне, насичене. Дуже багато переживань, дуже багато страху – якась паніка на тебе находить, потім відпускає тебе. Потім стабілізуєшся. Потім, коли там розумієш, що ти або не встигаєш, або щось іде не так – знову паніка, знову стрес, знов стабілізуєш себе, знову драйв. І це все постійно в такій почерговості, тому насправді я вражений і задоволений!»

Шанувальники шоколаду: порція щасливих вражень

Мабуть, справжнім професіоналам варто бути вимогливими до себе, але ми, звичайні любителі солодощів знаємо: шедеври, створені на «BISCOTTI chef кондитер 2015» просто досконалі! І за формою, і за змістом, і за смаком!

Погоджуються з цим і численні гості Національного Свята Шоколаду та першого Всеукраїнського кондитерського Чемпіонату. Серед них ми зустріли й племінника Марії Шрамко, Богдана, який впевнений – в українських кондитерів велике майбутнє: «Чесно кажучи я перший раз на такому чемпіонаті і емоції переповнюють, навіть цей запах. Я, звичайно, звик до таких цукерок різних, бо моя тітка займається цим. Але, все таки, ця атмосфера переповнює. А дивлячись на конкурсантів, на їхні цукерки, на їхній рівень, можна сказати, що вони дійсно готові до участі в міжнародних змаганнях».

Людмила, яка вже втретє приїжджає з Полтави на Свято Шоколаду, щоб відзначити тут свій день народження, із захопленням слідкувала за робою майстрів у боксах. «Львів особливе місто, - говорить пані Людмила – тому де ще святкувати, як не тут. А цього року мені пощастило ще більше, тут проходить Чемпіонат. Все так серйозно, професійно. І учасники такі симпатичні, просто молодці!»

Софійка, ще одна шанувальниця кондитерського мистецтва, належно оцінила важливість такої події: «Це дуже чудово для Львова – адже таке насправді не часто трапляється. І це дуже гарна можливість для тих, хто хоче себе спробувати. Я бачила, там є інтернаціональна кулінарна школа, є можливість спробувати дуже багато різного шоколаду. І кондитери всі дужне гарні професіонали, варті перемоги».

Гадаємо, що участь у Чемпіонаті такого рівня – це вже перемога. І для талановитих шеф-кондитерів, і для міжнародної команди суддів, і для всіх, хто причетний до організації «BISCOTTI chef кондитер 2015». А ще - для гостей, які своєю підтримкою надихали конкурсантів. Свято вдалося, подарунки потрапили в талановиті руки, а ми – навчилися ще більше цінувати майстрів, які підсолоджують наше життя і наповнюють його красою!